Henry Karukuru

Nazywam się Henry Karukuru, pochodzę z Papui – Nowej Gwinei i obecnie uczę się na studiach magisterskich, na kierunku Zarządzanie lotnictwem w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

Na moją decyzję o podjęciu studiów tutaj złożyły się dwa czynniki: miejsce i uczelnia. Od zawsze fascynowała mnie Europa, a Polska w szczególności. WSIiZ to uczelnia w Polsce, która kładzie szczególny nacisk na zarządzanie i informatykę. To właśnie przekonało mnie do podjęcia studiów tutaj. Jak na razie mogę powiedzieć, że to był świetny wybór. WSIiZ zapewnił mi środowisko i doświadczenie, których potrzebuję by rozwijać się na studiach. Wierzę, że można wiele osiągnąć łącząc wiedzę z doświadczeniem.

Zawsze interesowałem się zarządzaniem zasobami ludzkimi i rozwojem międzynarodowym. Zarządzanie jest bardzo ważnym aspektem – to klucz do rozwoju. Zarządzanie ludźmi, różnymi zasobami czy  procesami rozwoju to wiedza, której brakuje w wielu krajach, między innymi w moim. Chcę wrócić do swojej ojczyzny by podzielić się wiedzą i doświadczeniami zdobytymi podczas studiów.

Jak dotąd świetnie wspominam okres studiowania we WSIiZ! Wziąłem udział w wielu inicjatywach, zarówno odbywających się w murach Uczelni, jak i wydarzeniach zewnętrznych, takich jak UITM Talks. Obecnie jestem jednym z Ambasadorów WSIZ, z czego bardzo się cieszę.