Maria Dosheva

Mam na imię Maria i pochodzę z Bułgarii, studiuję Zarządzanie lotnictwem ogólnym w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Kierunek ten jest głównym powodem, dla którego wybrałam naszą uczelnię. Jako jedna z nielicznych w Europie oferuje taką ścieżkę kształcenia.

Na początku wielu moich przyjaciół było zaskoczonych moim wyborem, ponieważ Polska nie jest najpopularniejszą opcją, jeśli chodzi o studia za granicą (jak np. Anglia czy Niemcy). Mogę jednak z radością powiedzieć, że podjęłam dobrą decyzję. Tutejsi wykładowcy to ludzie, którzy obecnie pracują w branży lotniczej, dzięki czemu wiedzę o tym, jak funkcjonuje ten sektor, zdobywam z pierwszej ręki. Co ważnie – nie uczymy się tylko z książek.

Oprócz nauki, innym aspektem, który według mnie jest naprawdę ważny, jest czas poświęcony na realizację swojej pasji. Jeśli jesteś podobny do mnie i lubisz poznawać nowych ludzi, różne kultury i chcesz nieustannie poprawiać swoje umiejętności językowe, jednocześnie miło spędzając czas, możesz dołączyć do naszego klubu – English club. Jeśli akurat interesujesz się polityką i chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie i z tym, co jest szczególnie ważne w Unii Europejskiej, możesz dołączyć do EU Club. Jeśli uprawiasz jakiś sport, możesz tu również trenować. Jeśli interesujesz się fotografią, możesz dołączyć do naszego klubu fotograficznego. Najlepsze jest to, że cokolwiek cię interesuje, jeśli masz dobry pomysł lub chciałbyś zorganizować jakieś wydarzenie czy założyć własny klub, wystarczy porozmawiać z naszym liderem lub opiekunem klubu i zacząć działać.