Zvikomborero Chirume

Nazywam się Zviko Chirume, pochodzę z Zimbabwe i jestem studentem trzeciego roku. Studiuję Zarządzanie lotnictwem ogólnym w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Powód dla którego wybrałem ten kierunek to fakt, że od zawsze byłem zafascynowany lotnictwem i wszystkim, co z nim związane, dlatego chciałem rozwinąć swoją pasję. Według mnie, Zarządzanie lotnictwem ogólnym to świetny kierunek. Możliwość zobaczenia co się dzieje za kulisami, zwrócenia uwagi na rzeczy, o których przeciętny pasażer przemieszczający się z punktu A do punktu B nawet by nie pomyślał. Okazuje się, że jest tak wiele zawiłych detali i szczególików, które składają się na udany lot, na przykład ogólne doświadczenie na lotnisku lub inne aspekty w lotnictwie, o których nie wiedziałem wcześniej. Nie myślałem o tym, że naprawdę mają znaczenie, a okazuje się, że są kluczowe. Zarządzanie lotnictwem ogólnym to znakomity kierunek – również z powodu doświadczonych wykładowców, którzy dzielą się swoją wiedzą. Nie są jedynie nauczycielami, ale również praktykami, którzy ciągle pracują w tym sektorze.

Oprócz nauki na studiach, jestem również zaangażowany w program School of Leaders. To inicjatywa stworzona z myślą o studentach naszej uczelni. To świetna okazja do interakcji z innymi ludźmi i korzystania z przeróżnych możliwości. Ponadto, mam zaszczyt pełnić funkcję Ambasadora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w ramach której promuję naszą Uczelnię w swoim kraju. To również niesamowita szansa, za którą jestem bardzo wdzięczny. Tak często, jak tylko mogę, uczestniczę w wydarzeniach na rzecz naszej społeczności. Jak dotąd śmiało mogę stwierdzić, że studia we WSIiZ to naprawdę cenne doświadczenie.